Czym różni się krem z filtrem SFP 50 i SPF 30

Poznaj najważniejsze różnice kremów z SPF 30 i SPF 50. Wybierz odpowiednią ochronę dla swojej skóry.

Czym różni się krem z filtrem SFP 50 i SPF 30

W okresie wakacyjnym drogeryjne półki wypełniają się produktami przeciwsłonecznymi, kosmetykami do opalania czy po opalaniu. Bogata paleta barw i marek aż krzyczy do konsumentów, a ci – zagubieni – nie wiedzą, na jaki produkt się zdecydować. Dziś przybliżamy kosmetyki przeciwsłoneczne z SPF. Czym różnią się poszczególne wartości SPF?

Co to jest wskaźnik SPF?

Zacznijmy od początku. SPF to wskaźnik, który informuje jak długo po zastosowaniu danego produktu jesteśmy chronieni przed słońcem. Im większa wartość wskaźnika SPF, tym dłuższa i silniejsza ochrona. Dokładniejszy czas, kiedy jesteśmy chronieni łatwo oszacować w następujący sposób: przyjmuje się, że ekspozycja na słońce bez używania kremu z filtrem powinna trwać nie dłużej niż 20 minut. Po tym czasie skóra narażona jest na niekorzystne skutki powodowane promieniowaniem UV. Aby oszacować okres ochrony przy zastosowaniu produktu SPF mnożymy wartość wskaźnika przez 20 minut i otrzymujemy przybliżony czas bezpiecznej ekspozycji na słońce.

Czym różni się krem z filtrem SFP 50 i SPF 30?

Łatwo zatem odpowiedzieć, na pytanie czym różni się krem SPF 30 od kremu SPF 50 – przede wszystkim kosmetyki będą miały odmienny okres ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym. W praktyce, kremy SPF 30 będą się sprawdzały u osób o ciemniejszej karnacji. Im ciemniejsza karnacja tym lepiej będzie znosiła ekspozycję na słońce. Kremy SPF 50 to z kolei dobry wybór dla cer jasnych, wrażliwych, które szczególnie negatywnie reagują na opalanie.

Krem SPF 30 czy krem SPF 50?

Innymi słowy, jeśli po opalaniu Twoja skóra ma tendencję do zaczerwienienia i poparzeń, zdecydowanie warto wybrać krem SPF 50. Uchroni on Twoją delikatną skórę przed niepożądanymi efektami działania promieni UV. Jeśli masz cerę o oliwkowej barwie, opalasz się raczej na brązowo, niż na różowo, możesz zastosować niższy faktor, na przykład krem SPF 30. Obydwie te wartości posiadają bardzo wysoki współczynnik ochrony i będą dobry wyborem zarówno na lato, jak i inne pory roku. Pamiętaj bowiem, że szczególnie szkodliwe promieniowanie UVA dociera do nas nawet zimą, czy w pochmurne dni i niekorzystnie wpływa na skórę powodując jej szybsze fotostarzenie.

Leave A Reply

Navigate