Czy warto zdecydować się na podłogi drewniane?

Podłogi drewniane z biegiem lat wcale nie tracą na swojej popularności. Do zalet podłóg z drewna można przede wszystkim zaliczyć to, że są uniwersalne, pasują do wnętrz w stylu klasycznym, nowoczesnym, skandynawskim, rustykalnym. Są również wysoce trwałe, atrakcyjne i odporne na uszkodzenia. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na drewniane podłogi?

Podłoga z drewna: dlaczego warto?

Podłogi drewniane sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne i nabiera określonego klimatu. To dlatego popularność podłóg z drewna nie maleje. Gdy zależy nam na spójnej aranżacji, ich wybór będzie strzałem w dziesiątkę. Co istotne, drewniana podłoga jest ciepła i przyjemna w dotyku. Można się na nią zdecydować, planując ogrzewanie podłogowe.

Do wyboru mamy wiele rodzajów tego typu podłóg. W zależności od tego, z jakiego gatunku drzewa zostały wykonane, różnią się rysunkami czy słojami. Dobrym przykładem są m.in. podłogi drewniane Styl Drzewa.

podłogi drewniane

Jak wybrać odpowiednie podłogi drewniane?

Choć to oczywiście atut, że możemy wybierać z rozmaitych gatunków drewna, jednocześnie łatwo się pogubić. Na co zwrócić uwagę, wybierając drewniane podłogi do swoich aranżacji? Kluczowy jest przede wszystkim projekt. Zastanówmy się, czy chcemy uzyskać naturalny, rustykalny efekt, czy bardziej eklektyczne wnętrza. W pierwszym przypadku idealnym wyborem będzie drewno z wyraźnym rysunkiem, z kolei w drugim wyróżniające się słoje i wysokie nasycenie. Wielbiciele delikatniejszego stylu także znajdą coś dla siebie.

Pod uwagę bierzemy również indywidualne upodobania. To my mamy dobrze się czuć we własnych wnętrzach. Niektórzy są zwolennikami jasnych, ciepłych barw, inni cenią sobie mahoń, wybierając egzotyczne gatunki drewna. Zwracajmy jednak uwagę na wytrzymałość oraz gęstość włókien.

To, na jakie podłogi drewniane się zdecydujemy, będzie także zależne od planowanego zastosowania. Gdzie zamierzamy położyć podłogę z drewna? Będzie to kluczowe dla wyboru odpowiedniego gatunku. Prawidłowo przygotowany materiał, wbrew pozorom, może ozdobić nawet łazienkę! Co więcej, może być położony na tzw. podłogówkę. Płytki nie są jedynym wariantem, jeśli chodzi o podłogi w wilgotnych pomieszczeniach. Ważne, aby poinformować producenta o planowanym zastosowaniu.

Leave A Reply

Navigate