297. Czy warto robić zakupy w second handach?

Czy warto kupować w sh? Odkąd pamiętam, zawsze miałam w swojej szafie ubrania “po kimś”. Może dlatego, że mam starszą siostrę, nigdy nie przeszkadzało mi to, że noszę ubrania, z których ona już wyrosła i byłam do tego przyzwyczajona. Nie pamiętam pierwszego razu, kiedy weszłam do second handu, ale wiem, że na pewno nie zrezygnuję z kupowania w takich miejscach, a nawet udało mi się do tego przekonać sporo moich znajomych.
Dlaczego? I jak wyszukiwać prawdziwe perełki?CENA - JAKOŚĆ
Za grosze możemy mieć rzeczy świetnej jakości. Sweterek Ralpha Laurena za 3 zł? Proszę bardzo. Wcale nie trzeba wydawać kilkuset złotych. Często kupując ubrania w sh zwracam uwagę na skład. Kiedyś za złotówkę udało mi się kupić kaszmirowy sweterek DKNY. Należy również pamiętać, że w sh można dostać rzeczy z metkami, zupełnie niezniszczone, świetnej jakości, które mogą posłużyć nam przez lata, a nawet jeśli coś jednak nie do końca nam się spodoba, zawsze możemy daną rzecz sprzedać.
CENA - JAKOŚĆ (2)

Kupując ubrania w sh mamy spore szanse, że nie spotkamy co 100 metrów tak samo ubranej osoby. Kojarzycie kultową kurtkę z bershki lub tę Anny Lewandowskiej? Chcąc uniknąć publikacji w popularnym odzieniu na portalu społecznościowym, możecie spokojnie udać się do sh na łowy ;).

CENA - JAKOŚĆ (3)
Internet to kopalnia inspiracji DIY – czasem wystarczą nawet tylko nożyczki, by stworzyć niepowtarzalną rzecz. Jeśli do tego masz talent plastyczny i farby do tkanin, możesz pokusić się o stworzenie prawdziwej perełki. Jednak na ubraniach, na które wydało się sporo pieniędzy, strach ćwiczyć, dlatego warto udać się do sh, zwłaszcza w dni wyprzedażowe, gdzie za grosze możemy kupić ogrom basicowych rzeczy (te przeważnie zostają do wyprzedaży) i przerobić je według własnego uznania. Dodatkowo ubrania z sh to masa inspiracji do sesji zdjęciowych – z pewnością dostaniemy tam unikatowe ubrania czy dodatki za niewielkie pieniądze, które można wykorzystać.
CENA - JAKOŚĆ (4)
Najlepiej wybierać sh w małych miastach. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ceny w nich są dużo niższe. W Warszawie za jedną rzecz możemy zapłacić tyle, ile za nową w sklepie (a często nawet i więcej – nawet za te “uszkodzone” np. kurtkę z zepsutym suwakiem). Ale także z tego powodu, że w dużych miastach najlepsze rzeczy znikają bardzo szybko. Uwielbiam robić zakupy w Krośnie, gdzie przeważnie napotykam starsze panie szukające ubrań dla siebie lub mamy kupujące ubrania dla maluchów, a najlepsze zostawiają dla mnie ;).
CENA - JAKOŚĆ (5)
Ja przeważnie odwiedzam second handy w dzień dostawy, bo wtedy są największe szanse na znalezienie świetnych rzeczy, ale jednocześnie trzeba się liczyć z tym, że ceny są najwyższe. W mniejszych miastach jednak i tak średnia cena za rzecz to ok. 10 zł w dzień dostawy, więc porównując to do cen w sklepach – niewielki koszt. Jeśli upatrzymy sobie jakąś rzecz, a jest ona za droga, możemy poczekać kilka dni na wyprzedaż, ale nigdy nie ma gwarancji, że ktoś nas nie ubiegnie.lka
Czy kupować dodatki w sh? Coraz częściej widzę w sklepach z odzieżą używaną kosmetyki, biżuterię itp. O ile bałabym się kupić puder, szminkę czy cokolwiek tego pokroju w second handzie, to z dodatkami nie mam żadnego problemu. Dotychczas kupiłam jedynie aviatory, które uwielbiam i nikt nie może uwierzyć, że pochodzą właśnie z sh.
CENA - JAKOŚĆ (7)
Ludzie, którzy omijają sklepy z używaną odzieżą, często przekonani są o tym, że panuje tam okropny zapach, trzeba “grzebać” w kubłach i ogólnie  są to sklepy dla biedaków. A tymczasem to już dawno minęło. Praktycznie w większości sh, do których chodzę, ubrania są na wieszakach, a w boksach można znaleźć jedynie buty czy torebki, ale przecież nie trzeba do nich nawet zaglądać. To sklep jak każdy inny, gdzie można spokojnie obejrzeć ubrania i je przymierzyć. Oczywiście po zakupie należy je wyprać, ale tak samo powinno się postępować z ubraniami kupionymi np. w sieciówce – w końcu nigdy nie wiadomo kto je mierzył przed nami.

I coś jeszcze…
CENA - JAKOŚĆ (6)
Nie przejmuj się jeśli za pierwszym, drugim czy kolejnym razem nic nie znajdziesz. Może warto wybrać inne miejsce? Często znajduje się prawdziwe perełki zupełnie przypadkowo ;).

Na koniec kilka moich stylizacji, gdzie wykorzystałam ubrania z second handów.2
sweter sh3
sweter sh
4
bluzka, szorty, torebka sh5
sweter + kombinezon sh
6
sweter sh
7
sweter sh
8
szorty sh9
płaszcz sh

www.facebook.com/jeilliebean

1 Comment

  1. Pingback: 313. Jak tanio kupować przez Internet (i nie tylko)? - jeilliebean

Leave A Reply

Navigate