Czy szampon musi być drogi, by zadziałał?

Każda z nas chciałaby mieć piękne włosy, niczym gwiazdy światowego kina. Idąc tym tropem, wydaje nam się, że szampon musi kosztować fortunę, by nasze kosmyki były lśniące, gęste i pięknie się układały. Co rusz, kuszone reklamami, zapewnieniami producentów, decydujemy się na zakup coraz to nowszych szamponów, które mają nam zapewnić perfekcyjną fryzurę. Tymczasem, szampon wcale nie musi być drogi, by zdziałał cuda!

Szampon idealny – moja historia

szamponPrzetestowałam wiele szamponów i wiem jedno – zarówno te z górnej, jak i z dolnej półki mogą zafundować Ci przepiękne włosy, ale także i włosową katastrofę. Znalezienie wymarzonego kosmetyku często bywa metodą prób i błędów, jednak warto podejmować ryzyko, bo ten idealny dla Ciebie produkt sprawi, że nie tylko będziesz mieć świetne włosy, ale także świetnie wyglądać.

Co prawda, używanie drogich szamponów to namiastka luksusu. O ile nie jest to spory uszczerbek na Twoim portfelu, możesz sobie na to pozwolić. W końcu nie ma nic przyjemniejszego niż relaks w wannie po całym dniu pracy i ulubiony zapach szamponu. Co więcej, kosmetyki z górnej półki nierzadko mają gęstą pianę, wspaniałą woń i fundują naszym włosom blask – to dlatego są takie kuszące.

O czym trzeba pamiętać?

Kluczowy jest wybór szamponu do skóry głowy, a nie włosów! Odżywkę dobieramy odwrotnie – do włosów, a nie skóry głowy. Jeśli masz rozdwojone końcówki, najlepszym wyborem jest po prostu je ściąć, żaden magiczny kosmetyk ich nie sklei. W przypadku włosów farbowanych, postaw na kosmetyki przeznaczone właśnie do tego typu kosmyków – pomogą Ci zachować kolor na dłużej.

Co zrobić z szamponami, które okazały się niewypałem?

Szampony, które spowodowały u Ciebie włosową katastrofę, możesz ponownie wykorzystać, by nie okazały się to pieniądze wyrzucone w błoto. Co można z nimi zrobić? Zastosować jako odżywkę do ciała. Świetnie sprawdzą się także jako pianka do golenia, pozostawiając gładką skórę bez konieczności późniejszego nakładania balsamu nawilżającego.

Leave A Reply

Navigate