Czy suplementacja jest konieczna?

Warto podkreślić, że wraz z wiekiem nasz ogranizm traci zdolność do samodzielnej produkcji kwasu hialuronowego. To dlatego powstają niedobory, które może uzupełnić jedynie profesjonalny, sprawdzony suplement diety na stawy z kwasem hialuronowym. Wiele osób zastanawia się nad tym, czy suplementacja jest konieczna. Odpowiedź jest prosta – tak – ale powinniśmy się decydować wyłącznie na suplementy od cenionych producentów, by przyniosły oczekiwane rezultaty. Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Dlaczego suplementy diety są potrzebne?

Praktycznie cały czas możemy śledzić dyskusje na temat tego, czy faktycznie przyjmowanie suplementów diety jest potrzebne. Kluczowe jest to, że każdy ogranizm jest inny, dlatego różnie reaguje na każdym etapie życia. Nie istnieją jednoznaczne zalecenia dotyczące suplementów diety, jednak nie oznacza to wcale, że nie są one skuteczne i potrzebne.

Uzupełnianie niedoborów

Na stosowanie suplementów diety decydujemy się przede wszystkim wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie dostarczyć z pożywienia wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jeśli nasz organizm ma spore zapotrzebowanie na dane składniki, konieczne jest sięgnięcie po suplementy diety. Należy to zrobić przede wszystkim wtedy, gdy mamy trudności z przyswojeniem składników odżywczych, spożywamy żywność o obniżonej wartości odżywczej, nasz organizm ma ograniczoną zdolność do produkcji określonych substancji.

Skutki niedoboru kwasu hialuronowego

Niestety, skutki niedoboru kwasu hialuronowego mogą mieć naprawdę przykre konsekwencje. Niedobory prowadzą do powstawania ubytków mazi stawowej, co w efekcie skutkuje ograniczeniem ruchomości stawów oraz pogorszeniem elastyczności chrząstki stawowej. Brak kwasu hialuronowego to także utrata jędrności skóry, spadek nawilżenia i pojawienie się zmarszczek. Cera wygląda na zmęczoną. Możliwe jest także osłabienie kondycji włosów i paznokci.

Jak uzupełnić niedobór kwasu hialuronowego?

Niestety, ale zbilansowana dieta nie jest w stanie uzupełnić zapotrzebowania organizmu na kwas hialuronowy. W tym przypadku idealnym wyborem będzie suplementacja preparatem, który zawiera łatwo przyswajalny kwas hialuronowy. Należy wybierać preparaty w formie płynu do picia i stosować je minimum przez 30 dni. Dobrym wyborem są te preparaty, które dostarczają 225 mg kwasu hialuronowego oraz tyle samu siarczanu chondroityny dziennie. Te dwie substancje pozwolą na uzyskanie pożądanego efektu.

 

Leave A Reply

Navigate