Czy projektor multimedialny jest w stanie zastąpić nam telewizor?

Nie ma wątpliwości, że telewizor jest często centrum rozrywki w naszych domach. To właśnie na nim wspólnie oglądamy filmy, seriale, teleturnieje, ale też przeżywamy sportowe emocje, świętując zwycięstwa oraz złoszcząc się po porażkach. Tzw. strefa rozrywki w naszych domach i mieszkaniach, to jeden z najważniejszych elementów całych aranżacji, ale też po prostu miejsce, w którym przychodzi nam spędzać najwięcej czasu.

Wiele osób, a szczególnie tych młodego pokolenia, identyfikuje się z przekonaniem, że oglądanie telewizji to obciach, wybierając jednak treści, które publikowane są w sieci. Czy traci na tym wizerunek telewizora jako urządzenia? Zdecydowanie nie, ponieważ pojawia się coraz to więcej nowych modeli, które zaskakują nas swoimi innowacyjnymi rozwiązaniami. Warto jednak pochylić się nad alternatywnym rozwiązaniem, jakim bez wątpienia są projektory.

Sporo osób zaczyna rozważać, czy nie wybrać właśnie rzutnika kosztem standardowego telewizora, ponieważ opcja ta niesie za sobą szereg korzyści, na temat których jednak nie zawsze mamy pełne informacje. Co zatem sprawia, że projektor multimedialny w naszym salonie okaże się trafionym pomysłem?

Kinowe wrażenia w swoim domu

Projektor to zdecydowanie sprzęt, który wybierany jest przez entuzjastów kina. Nie nadaje się on do codziennego przeskakiwania pomiędzy kanałami oraz oglądania przez wiele godzin programów informacyjnych. Jest to najlepsza opcja, aby zorganizować seans filmowy dla bliskich, aby móc w kinowych warunkach obejrzeć ulubiony lub długo wyczekiwany film. Co należy podkreślić, projektor pozwala na uzyskanie obrazu przekraczającego nawet 100 cali. Telewizor takich rozmiarów jest nie tylko ogromny i problematyczny w aranżacji, ale też jego cena może nas zszokować.

Wysoka jakość obrazu

Do nie dawna nie dało się tego przyznać, jednak od pewnego czasu projektory multimedialne potrafią zaskoczyć jakością generowanego obrazu. Wszystko z uwagi na to, iż wcześniej stosowane one były głównie do prezentacji, a dopiero po pewnym czasie zaczęły służyć, jako narzędzie do rozrywki. Obecnie standardem są już rzutniki, które wyświetlają obraz w jakości Full HD, aczkolwiek na rynku spotkamy się również z takimi, które zapewnią żywe kolory oraz ostrość obrazu w technologii 4K. Należy się jednak liczyć z tym, że taki urządzenia będą dość kosztowne, dlatego jeśli nasz budżet na ten cel jest nieco ograniczony, a zakup projektora ma być jednak oszczędnością względem telewizora, rozglądajmy się jednak za modelami Full HD.

Mobilność

Projektory mają jeszcze jedną przewagę nad telewizorami. Mowa tutaj o mobilności, a to bardzo istotne, jeśli zależy nam na tym, aby nasz projektor użytkowany był nie tylko w salonie, ale też wszędzie tam, gdzie tylko może okazać się nam potrzebny. Tym samym, uda się nam zorganizować kino plenerowe w naszym ogrodzie, czy też zrobić specjalną prezentację po prostu poza domem. Aby to jednak było możliwe, konieczne jest to, aby urządzenie było odpowiedniej, niezbyt dużej wagi oraz gabarytów. Chodzi tutaj o to, aby przenoszenie sprzętu nie było uciążliwe, ponieważ może być to bardzo irytujące, kiedy będzie przychodziło nam dźwigać wielokilogramowe elementy. Nie bez znaczenia pozostaje też aspekt składania i rozkładania urządzenia. Najbardziej cenione są pod tym względem te modele, w przypadku których w zestawie znajduje się specjalna, dedykowana torba, do której możemy swobodnie spakować wszystkie części. Nie zapominajmy, że bardzo ważna jest też mobilność samego ekranu, jednak to już nie kwestia samego projektora.

Reasumując, nie można z pewnością powiedzieć, że projektor zastąpi nam telewizor jeden do jeden, jednak jest to urządzenie, które prezentuje sobą wiele zalet. Nasz wybór powinien zatem zależeć od tego, jakie są nasze potrzeby względem naszego domowego „centrum rozrywki” i to właśnie na bazie tego powinniśmy podjąć decyzję, czy lepszy okaże się dla nas telewizor, czy też rzutnik. Obecnie, mamy bardzo szeroki wybór tak samo pod względem projektorów, jak i telewizorów co oznacza tylko, że na pewno odnajdziemy coś dla siebie.

Leave A Reply

Navigate