Cuticle tattoo – zdobienia na dłoniach, palcach

Czym jest Cuticle Tattoo, który podbija Instagram? To nowy trend w stylizacji paznokci, który cieszy się powodzeniem influencerek na całym świecie. Jeśli znudziły Ci się już zdobienia na paznokciach, efekt syrenki, ombre, wypróbuj koniecznie zdobienia na dłoniach i palcach. Wcale nie musisz decydować się na trwałe wzory, tymczasowe Cuticle Tattoo wykonasz lakierem do paznokci, henną. Jeśli nie chcesz wykonywać wzorów samodzielnie, zapytaj o wzory na dłoniach w salonie.

Czym są Cuticle Tattoo – zdobienia na dłoniach?

cuticle tattoo
Pinterest

Cuticle Tattoo to nic innego, jak wzorki namalowane henną, lakierem bądź przy użyciu tuszu czy naklejek, na dłoniach lub palcach. Przeważnie wykonuje się je tuż poniżej skórek – stąd nazwa – cuticle. Możemy również zdecydować się na trwałe tatuaże. Są popularne wśród blogerek modowych. Cuticle Tattoo posiada m.in. Pani Ekscelencja. Stanowią świetne uzupełnienie dla jednolicie pomalowanych, zadbanych paznokci.

Zdobienia na dłoniach – wzory mandalowe

Jednymi z najbardziej popularnych wzorów Cuticle Tattoo są wzory mandalowe. Mogą być wykonane na jednym palcu bądź na całej dłoni – jak np. u Rihanny. To dzięki niej pojawiła się moda na Cuticle Tattoo. Choć nie jest to nowy trend – zadebitował w 2013 roku – obecnie powraca ze zdwojoną siłą. Artyści na Instagramie z dumą pokazują swoje dzieła ze zdobieniami na dłoniach i palcach. Jeśli zdecydujesz się na trwałe rozwiązanie, pamiętaj, że palce są jednym z najboleśniejszych miejsc jeśli chodzi o tatuaż. Jeśli masz niską tolerancję na ból – wybierz rozwiązanie tymczasowe. Mandalowe wzory są niezwykle kobiece, stanowią idealne podkreślenie jeśli chodzi o czarny manicure. Jeśli wybierzesz ten rodzaj wzorów, zrezygnuj z dodatkowych zdobień na paznokciach.

cuticle tattoo
Pinterest

Cuticle Tattoo – kropki

Niezwykle popularne są również zwykłe kropki namalowane tuż pod paznokciami. Szczególnie popularne są pojedyncze bądź potrójne kropki namalowane na wszystkich palcach. Geometryczne wzory są bardzo modne. Mimo, że są niewielkie, przyciągają uwagę i robią wrażenie.

Zdobienia na palcach – kokardki

Jeśli zależy Ci na bardzo dziewczęcych wzorach, wybierz kokardki. Zamiast malować lub przyklejać je na paznokciach, wybierz miejsce tuż pod nimi. Manicure powinien być minimalistyczny, np. w kolorze nude, pudrowego różu czy błękitu. Czarne wzory idealnie współgrają z pastelowymi odcieniami. Choć moda na tatuaże nie przemija – jeśli nie jesteś przekonana, nie decyduj się na trwałe rozwiązanie. Cuticle Tattoo co prawda są niewielkie, dodają uroku i pasują w zasadzie każdemu, mogą szybko wyblaknąć, a samo ich wykonanie bywa bolesne.

Leave A Reply

Navigate