Co znajduje się w rozlewni perfum?

Oryginalne perfumy są uznawane za produkt luksusowy, na który nie każdy może sobie pozwolić ze względu na jego wysoką cenę. Dlatego też powstały rozlewnie, które całkowicie legalnie tworzą zapachy będące odpowiednikami produktów popularnych marek. Produkty w nich wytwarzane nazywa się perfumami lanymi. Czym się one charakteryzują i jak przebiega proces wytwarzania ich w rozlewni? Kliknij po więcej informacji.

Jak działają rozlewnie perfum?

Przed przystąpieniem do masowej produkcji perfum lanych, trzeba opracować ich recepturę. Niektóre rozlewnie decydują się na przygotowanie zapachów odpowiadających luksusowym produktom. Kiedy składniki są już wybrane, ich dokładnie odmierzone dawki łączy się w specjalnych pojemnikach zwanych mieszalnikami. Do perfum dodaje się także alkohol etylowy, który umożliwia przenoszenie zapachu z flakonika na skórę podczas rozpylania kosmetyku. W rozlewniach perfum znajdują się także maszyny filtrujące, które pozwalają oddzielić pożądane składniki od tych, które nie będą potrzebne na dalszym etapie produkcji. W zakładzie tego typu muszą się również znaleźć pojemniki przeznaczone do przechowywania substancji.

Po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych, produkty można zacząć dzielić na mniejsze porcje. Na tym etapie niezbędne są akcesoria perfumeryjne, takie jak flakony, atomizery i nasadki. Pojemniki są też odpowiednio przygotowane, czyli na przykład barwione lub nanosi się na nie logo danej firmy. Bez wymienionych maszyn i akcesoriów produkcja perfum byłaby utrudniona, a często wręcz niemożliwa.

Czy warto kupować perfumy lane?

Niektórzy mogą mieć wątpliwości, czy kupowanie perfum lanych zamiast oryginałów jest dobrym pomysłem, tymczasem opcja ta ma wiele zalet. Przede wszystkim należy do nich cena – podczas gdy koszt produktów znanych marek określa się w setkach, perfumy lane można kupić nawet za kilkanaście złotych. Tymczasem wcale nie muszą one być gorszej jakości. “Niższa cena wynika z tego, że rozlewnie nie przeznaczają wielkich kwot na reklamę swoich produktów oraz na produkcję drogich flakonów” – wyjaśnia pracownik firmy Fabryka Zapachu. Kolejną zaletą perfum lanych jest to, że klient może przetestować zapach, który go interesuje, bez konieczności inwestowania dużych sum. Odpowiedniki pachną tak samo albo bardzo podobnie do markowych produktów, kupując jeden z nich, można zatem sprawdzić, czy dana woń Ci odpowiada. Ważnym czynnikiem zadowolenia z perfum są też solidnie wykonane akcesoria, czyli buteleczki zapewniające ochronę substancji oraz łatwe w użytkowaniu atomizery. Warto dać szansę rozlewniom oferującym zamienniki. Perfumy lane również mogą być dobrej jakości, a jeśli są odpowiednio przechowywane, ich zapachem można się cieszyć przez lata.

Leave A Reply

Navigate