Co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej?

Na temat depilacji laserowej utarło się już wiele mitów, które cały czas są powielane, co staje się źródłem dezinformacji. Jeden z nich dotyczy tego, że wystarczy jeden zabieg, aby na stałe pozbyć się niechcianego owłosienia. Nie jest to jednak zgodne z prawdą. Zanim zdecydujemy się na to rozwiązanie, trzeba najpierw zapoznać się z faktami. Co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej?

Depilacja laserem – fakty i mity

Faktem jest to, że tylko dzięki depilacji laserowej możliwe jest długotrwałe usunięcie owłosienia, gdyż wiązka światła niszczy macierz włosa, przez co nie może on odrosnąć. Nie można jednak uzyskać takich efektów tylko po jednym czy dwóch zabiegach. Konieczne będzie wykonanie kilku cykli zabiegów. Nie można jednak powtarzać ich co tydzień czy dwa, ale z odpowiednimi odstępami czasowymi – wynoszącymi około siedem tygodni. Trzeba liczyć się z tym, że na początku włoski będą ponownie odrastały po zabiegu, ale w końcu zaczną wypadać.

Po kilku tygodniach odrosną w pewnej ilości i wówczas przychodzi czas na ponowne wykonanie zabiegu. Zasada jest taka, że po każdej depilacji laserowej odrasta coraz mniej włosów, aż dochodzi do ich całkowitego zaniku. Nawet wtedy nie można już jej zupełnie zaprzestać. W celu podtrzymania efektów powinno się wykonywać raz w roku zabieg utrwalający.

co-warto-wiedziec-na-temat-depilacji-laserowej

Ile zabiegów depilacji laserowej jest potrzebnych?

Nie ma konkretnej liczby zabiegów, które dadzą pożądany efekt. Jest to kwestia indywidualna i uzależniona od grubości i zabarwienia włosów. Mitem jest to, że depilacja laserowa jest skuteczna w przypadku każdego. Najlepsze efekty uzyskuje się przy ciemnym i gęstym owłosieniu. Na jasnych włoskach zabieg może być nieefektywny. To właśnie ciemniejszy barwnik we włosach absorbuje wiązkę lasera, która powoduje ich zniszczenie wraz z korzeniem.

Na próżno jest spodziewać się takiej samej skuteczności depilacji laserowej, wykonanej w gabinecie kosmetycznym i w domowych warunkach. Tylko profesjonalne lasery niszczą wewnętrzne struktury włosa, są to urządzenia medyczne. Sprzęty do domowego użytku działają wyłącznie na płytkie struktury włosów i skórę. Wiązka światła nie działa wybiorczo na włos, ale jest rozproszona. Teraz już wiesz, co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej.

Leave A Reply

Navigate