Ciesz się, że nie dostajesz w życiu wszystkiego “na tacy”

Ostatnio naszła mnie refleksja na temat tego, co wydarzyło się przez ostatnie 2 lata (może z hakiem). Mam nadzieję, że moja historia zainspiruje Was do zmian – a przynajmniej do zmiany myślenia :). Kiedyś zazdrościłam moim znajomym, że nie muszą pracować, mogą poświęcić się studiom, mają wolne weekendy, a rodzice im za wszystko płacą. Później zaszło to jeszcze dalej – super samochód, własne mieszkanie, podczas gdy ja z trudem uzbierałam na prawo jazdy. Jak przez dwa lata zmieniło się moje myślenie i jestem ogromnie wdzięczna losowi za to, że nigdy nie dostałam niczego “na tacy”. Ciesz się, jeśli masz podobnie, bo…

Masz twardy charakter

Obojętnie co w życiu Cię spotkało, nawet jeśli wydaje Ci się to obecnie najgorszą karą, ćwiczy twój charakter. W swoim życiu przeszłam naprawdę wiele – począwszy od tragicznych związków, a skończywszy na nienawidzeniu samej siebie. Wszystkie problemy wyzwania, które podejmiesz, uczą Cię czegoś. Nie zastąpią Ci tego rady “mądrych” osób, trzeba tego doświadczyć na własnej skórze.

Doceniasz wartość pieniądza

Wiesz, że pieniądze nie spadają z nieba i żeby coś kupić, trzeba na to zarobić. Może wymarzony telefon, torebkę, komputer, będziesz mieć później niż osoba, która wszystko dostaje od nadzianych starych, ale czy to nie fajne uczucie kupić coś samodzielnie i bardziej się tym cieszyć?

Jesteś wrażliwy na cierpienie innych

Nawet do dalszych znajomych biegniesz z pomocą, bo wiesz, jak trudno jest w ciężkich chwilach. Twoją najlepszą radą nie jest “będzie dobrze” albo “stary, weź nie pierdol”, ale dajesz coś więcej – swój czas i obecność.

Twój sukces jest Twoim sukcesem

Pewnie musiałeś pracować na niego tysiąc razy ciężej niż “szczęśliwcy”, ale wiesz, że zawdzięczasz go sobie i z nikim nie musisz się nim dzielić. Jesteś ceniony, bo sam tego dokonałeś, a nie znajomości czy pieniądze Twoich rodziców. Ciesz się, bo jest z czego!

Cieszysz się z małych rzeczy

Nie patrzysz na przedmioty przez pryzmat ich metki czy ceny. Nawet najmniejsze gesty i rzeczy, które są za darmo, mają dla Ciebie ogromną wartość. Nowe buty? Po co? Wystarczy wspólny spacer w słoneczny dzień.

Chętnie dzielisz się z innymi

…i sprawia Ci to przyjemność. Może to być 2 złote rzucone ulicznemu grajkowi, wspólna kawa na mieście lub po prostu wolny czas.

Co dodalibyście do tej listy? 🙂

2 komentarze

Leave A Reply

Navigate