Cechy dobrego studia tatuażu

Moda na tatuaże nie przemija – wręcz przeciwnie – pojawia się coraz więcej sympatyków wzorów na ciele. Sama jestem przeciwniczką wykonywania tatuaży wyłącznie ze względu na modę (i zawsze to podkreślam). Moda kiedyś przeminie, a my zostaniemy z ozdobą, która niekoniecznie będzie się nam podobać – co więcej – może w pewnym momencie stać się dla nas piętnem czy przeszkodą w znalezieniu pracy. Wzór, który chcemy wykonać, nie jest jedyną kwestią wymagającą głębszego przemyślenia. Istotny jest także wybór odpowiedniego studia tatuażu oraz tatuażysty. Cechy dobrego studia tatuażu postaram się przedstawić właśnie w tym wpisie.

Cechy dobrego studia tatuażu

Zanim przejdę do konkretnych cech profesjonalnego studia tatuażu, chciałam przybliżyć pewną historię, która powinna być przestrogą dla wszystkich fanów ozdób na ciele.

Tatuażowy dramat na Facebooku

Cechy dobrego studia tatuażuProfesjonalne studio tatuażu powinno być przede wszystkim czyste. Niedawno natrafiłam na jednej z Facebookowych grup na wideo, gdzie jeden z tatuatorów wykonywał swoje (wątpliwej urody) dzieło na “pacjencie” leżącym na ubrudzonym kocu. Pomieszczenie wyglądało jak piwnica. Dodatkowo kabel od maszynki nieustająco latał sobie beztrosko po krwawiącym udzie, na którym właśnie wykonywano ozdobę życia. Daleko mi do hejtera, więc i tym razem powstrzymałam się od komentarza, ale nie powstrzymali się inni, pisząc dosadnie, by osoba zrobiła sobie test na HIV. To straszne, że coś takiego ma nadal miejsce, co więcej, że znajdują się chętni, którzy oszczędzają na czymś, co ma być na całe życie.

Żeby była jasność – to, jaki ktoś ma wzór tatuażu, to jego indywidualna sprawa. Moje tatuaże mogą mi się podobać (mimo pewnych niedociągnięć, które czynią je wyjątkowymi), a ktoś inny stwierdzi, że to bohomaz. I wszystko w porządku. Gorzej, gdy coś jest wykonane struną od gitary, nie uwzględniając podstawowych zasad higieny. Jeśli się na to godzisz, wiedz, że po prostu jesteś głupi.

Jakie są cechy profesjonalnego studia tatuażu?

Dobre studio tatuażu, powinno:

  • posiadać niezbędne sterylizatory,
  • stosować wymienne igły (mają być rozpakowane przy Tobie),
  • posiadać jednorazowe kubeczki do farb,
  • wyjaśnić Ci wszystkie ważne kwestie dotyczące przebiegu tatuowania, ale także dbania o tatuaż,
  • mieć na uwadze przede wszystkim Twój komfort i bezpieczeństwo.

Jeśli któryś z tych punktów nie jest spełniony – nie decyduj się na wykonywanie tatuażu.

Leave A Reply

Navigate