Apteka internetowa – zalety i wady

Apteka internetowa jest bez wątpienia korzystnym rozwiązaniem, gdy chcemy oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Internetowe zakupy mają naprawdę sporo zalet. Głównym atutem jest fakt, że aktualnie właściwie każdy produkt mamy na wyciągnięcie ręki – również leki możemy znaleźć online. Mimo wszystko do korzystania z usług aptek internetowych podchodzimy sceptycznie. Skąd ta obawa? Wydaje nam się, że leki, które kupujemy, będą pochodzić z nielegalnego źródła, przez co będą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. To błąd! Sprawdzona apteka internetowa działa całkowicie zgodnie z prawem, a zakupy internetowe są całkowicie bezpieczne. Musimy jednak zwracać uwagę na kilka istotnych kwestii, aby nabywać leki bez obaw.

Apteka internetowa – zalety

Apteka internetowa przede wszystkim gwarantuje wygodne zakupy. W stacjonarnych aptekach bardzo często musimy stać w długich kolejkach. Co więcej, przebywają w nich osoby chore, które roznoszą zarazki. Niestety, lecz czasami nie da się tego uniknąć, przez co tracimy sporo czasu. Również ze względu na kolejki nie mamy możliwości dokładnego sprawdzenia składu, ulotek leków, które zamierzamy kupić. Co prawda możemy skorzystać z wiedzy farmaceuty, jednak presja czasu sprawia, że są one skrócone czy szczątkowe.

Apteka internetowa pozwala zaoszczędzić czas, a także umożliwia wygodne zapoznanie się z informacjami na temat danego leku. Wtedy mamy pewność, że nabywamy dokładnie ten produkt, którego potrzebujemy.

Jak rozpoznać legalną aptekę internetową?

Każda legalnie działająca apteka musi posiadać logo wspólne dla wszystkich członków UE. Jeśli w nie klikniemy, przeniesiemy się na stronę Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia – do konkretnej apteki w ogólnym wykazie. To właśnie tam znajdziemy wszelkie dane placówki oraz jej zgłoszenie do Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Co więcej, apteka internetowa powinna posiadać dodatkowo swój stacjonarny punkt odbioru, w którym musi pracować profesjonalny personel. Wystarczy sprawdzić, czy na stronie internetowe znajduje się dokładny adres tego miejsca. Warto dodatkowo sprawdzić, czy apteka ma telefoniczny dyżur ekspertów. Dana placówka nie może być bezimienna – na stronie www powinniśmy być w stanie znaleźć nazwiska osób, które nią zarządzają.

Leave A Reply

Navigate