Ania – książka o Ani Przybylskiej

Niedawno ukazała się książka o Ani Przybylskiej. To pierwsza biografia aktorki i fotomodelki. Jej autorami są Grzegorz Kubicki oraz Maciej Drzewicki. Książka liczy ponad 400 stron. Na jej kartach znajdziemy wypowiedzi jej mamy, siostry, przyjaciół z planu – Cezarego Pazury, Katarzyny Bujakiewicz, jej ukochanego reżysera, a zarazem ojca chrzestnego sukcesu – Radosława Piwowarskiego. Biografia Anny Przybylskiej opatrzona jest jej zdjęciami – od dzieciństwa, poprzez kadry z planu, aż do zdjęć z jej ukochanym Jarkiem Bieniukiem oraz ich wspólnymi dziećmi. Co jeszcze znajdziemy w książce?

Książka o Ani Przybylskiej

Mała Ania

Książka umiejętnie przeprowadza nas przez całe życie Ani Przybylskiej. Dowiadujemy się tego, że praktycznie wszyscy myśleli, że pani Krystynie Przybylskiej urodzi się chłopiec. Gdy na świat przyszła dziewczynka, miała mieć na imię Karolina. Było to ówcześnie bardzo popularne imię. Dziewczynka mierzyła 53 cm, wyglądała jak cyganka. Ostatecznie imię dla Ani wybrała jej siostra – Agnieszka. Ania Przybylska była niezwykle niesfornym i żywiołowym dzieckiem. Każdy z mieszkańców bloku przy Bosmańskiej wiedział, że Ania wraca z przedszkola. Śpiewała bardzo głośno piosenkę Bajmu – Jóżek, nie daruję ci tej nocy. Choć Przybylska nie miała talentu wokalnego, wcale jej to nie przeszkadzało. Uwielbiała sobie głośno fałszować, ku uciesze mieszkańców. Miała łatwość we wpadaniu w kłopoty, ale równie szybko i łatwo wychodziła z nich bez szwanku. Ze swoim kuzynem Pawłem nie mogli usiedzieć na miejscu. Raz nawet zrobili sobie ognisko w pokoju, paląc przy tym dywan. Już jako dziecko klęła jak szewc – w książce znajdziemy mnóstwo anegdotek na ten temat.

Mężczyźni Ani Przybylskiej

książka o Ani Przybylskiej
Pinterest

Do czasu poznania Jarka Bieniuka, Ania Przybylska nie miała szczęścia w miłości. Była piękna, łatwo oczarowywała mężczyzn i szybko potrafiła pójść za nimi w ogień. Niektórzy z nich to wykorzystywali, a Ania dodatkowo musiała ich utrzymywać. Z domu wyfrunęła już ledwo po skończeniu osiemnastego roku życia – za Jackiem. Po kilku miesiącach wróciła jednak do mamy. 24 czerwca 2000 roku wzięła ślub z Dominikiem Zygrą. Rok później małżeństwo się rozpada. Ania w jednym z wywiadów przyznała się, że być może była zbyt ufna. Chciała wszystko robić szybko – mąż, dzieci, własny kąt. Być może przeczuwała, że będzie mieć niewiele czasu, by tym wszystkim się nacieszyć. Ania i Jarek po raz pierwszy spotkali się w Sylwestra 2000 roku w Jastrzębiej Górze. On był w swoim towarzystwie, a ona była jeszcze ze swoim mężem, Dominikiem. Spodobali się sobie. Pewnego razu, gdy Ania już rozstała się z mężem i w Trójmieście było o tym głośno, spotykają się na jednej z imprez. Jarek początkowo miał wątpliwości – była żona kolegi. W telewizji ciągle prześladował go jednak obraz Ani. W pewnym momencie – jak sam przyznał – zdał sobie sprawę, że jest zakochany. Ich pierwsza randka odbyła się w Berlinie, gdzie Jarek miał zgrupowanie. Do Berlina zawiózł Anię jej kuzyn Paweł.

Biografia Ani Przybylskiej

Rodzina na pierwszym miejscu

książka o Ani Przybylskiej
Pinterest

Ania Przybylska była taką osobą, która zawsze stawiała rodzinę na pierwszym miejscu. Gdy Jarek musiał wyjechać do Turcji ze względu na kontrakt, bez wahania pojechała za nim. Sama uznała, że na plan będzie przylatywać samolotem, a w wychowaniu dzieci pomagać będzie mama, Krystyna oraz jej przyjaciółka Kasia Bujakiewicz. Była promienna, uwielbiała płatać figle swoim bliskim, opowiadać kawały na planie. Kochała aktorstwo, ale nigdy nie było ważniejsze niż rodzina. Uwielbiała być prawdziwą panią domu. Była niezwykle pedantyczna, sprzątanie sprawiało jej frajdę. Zajmowała się dziećmi i domem, szanowała to, że Jarek jest sportowcem i musi się wyspać. Gotowała zdrowo, dieta była podporządkowana ukochanemu. Początkowo Ania nie radziła sobie z gotowaniem, z czasem stała się jednak prawdziwym kuchennym diamentem. Gdy Ania Przybylska była w ciąży, robiła sobie wolne od grania. Każdy w branży wiedział, że nie ma nawet po co do niej dzwonić – i tak się nie zgodzi. Trzeba było to po prostu uszanować. I każdy to szanował.

Aktorstwo

książka o Ani Przybylskiej
Pinterest

Książka o Ani Przybylskiej sporo opowiada o jej przygodzie z aktorstwem. Dowiadujemy się jak zaczęła się jej kariera, jakie miała obawy i kto jej w tym wszystkim pomógł. Jej menadżerką, a zarazem przyjaciółką i powierniczką sukcesów była Gosia Rudowska. Ona zachęcała ją do pójścia na castingi, dodawała otuchy, pilnowała kontraktów, negocjowała najlepsze warunki. To m.in. dzięki niej Ania poszła na casting do Ciemnej strony Wenus, rozkochała w swoim talencie Radosława Piwowarskiego i odniosła niebywały sukces. Każdy zastanawiał się kim jest ta piękna dziewczyna. Jaki ma talent, że bez szkoły aktorskiej potrafi zagrać jak wybitnie utalentowana gwiazda. Była jak nie człowiek – wielkie oczy, pełne usta, ogrom pokory i talentu. W Polsce wiele było pięknych aktorek, ale tylko Ania Przybylska była uosobieniem aż tylu pożądanych cech. Ania zagrała jeszcze w wielu filmach – Królowa Chmur, Kariera Nikosia Dyzmy, Złoty Środek, Sęp (scena łóżkowa z Michałem Żebrowskim była bardzo głośno komentowana) czy jej ostatni – Bilet na Księżyc. Prawdziwą sławę i uwielbienie milionów Polaków przyniosła jej rola Marylki Baki w serialu Złotopolscy. Praca na planie z jej ukochanym reżyserem, Piwowarskim, sprawiła, że praktyka dała jej znacznie więcej niż niejedna szkoła aktorska. Później grała w serialu Daleko od noszy, gdzie pokazała swój wybitny talent komediowy.

Jak pięknie być sobą

książka o Ani Przybylskiej
Pinterest

W trakcie swojej kariery Ania Przybylska wzięła także udział w kilku kampaniach reklamowych. Jeden z jej największych kontraktów podpisała z firmą Coty. Od tej pory przy boku światowych modelek przekonywała nas o tym, jak pięknie być sobą. Mimo tego, że jedynie Ania w reklamie Astora nie była modelką, widać było która z nich jest najpiękniejsza. W tym czasie miała okazję współpracować z największymi fotografami, którzy wykonywali okładki Vogue, nocowała w hotelach np. Ritz, w których uwielbiali przebywać m.in. Pablo Picasso, Ernest Hemingway, ikona mody Coco Chanel. Co na to sama Przybylska? Woda sodowa nigdy nie uderzyła jej do głowy. Po skończonej pracy nie w głowie były jej bankiety. Zamawiała z przyjaciółką szampana do pokoju i świętowały w szlafrokach sukces. Kolejnym kontraktem, po dziesięcioletniej współpracy z firmą Coty, był ten z Garnierem. Ania przefarbowała się na blond. Kontrakt miał trwać 2 lata, niestety, już po roku musiał zostać przerwany ze względu na stan zdrowia aktorki. Firma Garnier nie zerwała jednak umowy – chcieli poczekać na Anię.

Ostatnie pożegnanie

książka o Ani Przybylskiej
Pinterest

Śmierć Ani Przybylskiej zszokowała całą Polskę. Każdy do końca miał nadzieję. Przecież to nasza ukochana Ania, uśmiechnięta, pokorna, zakochana w Jarku i dzieciach. Za wcześnie na nią. Chciała żyć, chciała spełniać marzenia i na pewno czekała na nią jeszcze niejedna wybitna rola. Nie udało się… W książce o Ani Przybylskiej znajdziemy wybrane wpisy z księgi kondolencyjnej. Do łez wzruszy z pewnością też jej ostatnie pożegnanie z mamą, przyjaciółmi, ukochanym. Do samego końca walczyła, jednak była oswojona z losem. Biografia Ani Przybylskiej to z pewnością książka, którą warto przeczytać. Poznajemy w niej historię dziewczyny, a później świadomej kobiety – takiej, jak my – która umiała wykorzystać swój czas i pomimo wielkiej sławy, do końca pozostała sobą.

 

Leave A Reply

Navigate