5 sposobów wykorzystania aloesu w pielęgnacji

Aloes może zdziałać prawdziwe cuda w codziennej pielęgnacji. Nie tylko przynosi ulgę po opalaniu, ale także może sprawić, że Twoje włosy będą rosnąć znacznie szybciej. Jak jeszcze go wykorzystać?

1. Aloes przyśpiesza wzrost włosów

Dzięki wysokiej zawartości witamin A, C i E, aloes odżywia włosy i sprawia, że szybciej rosną. Wystarczy, że przynajmniej raz w tygodniu nałożysz go na włosy i pozostawisz na 20 minut, by zobaczyć rezultaty. Sprawdzi się także jako odżywka.

2. Aloes jako żel do golenia

Wykorzystując aloes jako żel do golenia, unikniesz podrażnień. Sprawdzi się nawet w przypadku skóry wrażliwej.

3. Stosowanie aloesu leczy pęcherze

Po długim dniu chodzenia na szpilkach, pęcherze są nieuniknione. Wystarczy, że ranę potrzesz aloesem, a obrzęk i zaczerwienienie znikną. 

4. Smarowanie aloesem po ukąszeniach komarów

Jeśli pogryzą Cię komary, użyj żelu aloesowego na ukąszenia. Pomoże to zmniejszyć obrzęk i sprawi, że ukąszenia nie będą tak bardzo swędzieć.

5. Picie aloesu na poprawę trawienia

Picie aloesu wspiera przemianę materii. Pomaga nie tylko w leczeniu zespołu jelita drażliwego, ale także innych żołądkowo-jelitowych stanów zapalnych. Spożywaj aloes przez 3-4 tygodnie, by zaobserwować pozytywne rezultaty.

Bez wątpienia aloes to hojny dar natury. Istnieje mnóstwo korzyści wynikających z jego stosowania. To jedynie garstka! Ważne, by kupić produkt bez szkodliwych chemikaliów.

Leave A Reply

Navigate