Akcesoria do manicure – na co zwrócić uwagę?

Paznokcie bardzo często określane są mianem wizytówki kobiety. Nic w tym dziwnego – zadbane dłonie wraz z pięknymi, pomalowanymi, długimi bądź średnio długimi paznokciami to rewelacyjny sposób na przykucie uwagi oraz zyskanie sympatii drugiej osoby. Każda przedstawicielka płci pięknej wie, że o paznokcie trzeba dbać. Można tego dokonywać przy pomocy manicure hybrydowego. Na taki zabieg śmiało możesz udać się do kosmetyczki, albo wykonać go samodzielnie w domu. Wystarczy mieć lampę oraz frezarkę do paznokci. Czym jest frezarka, jak działa i do czego dokładnie służy?

Frezarki do paznokci, czyli usuwanie lakieru hybrydowego

Manicure hybrydowy to fantastyczny sposób na piękne, kolorowe, zadbane paznokcie, których barwa nie schodzi po kilku dniach, ale jest w stanie utrzymać się nawet do kilku tygodni. Tak naprawdę trwałość manicure hybrydowego zależy od tego., jak szybko odrastają nam paznokcie. Do zdejmowania lakieru przystępujemy zazwyczaj w momencie, kiedy nasze paznokcie nie wyglądają już atrakcyjnie, wręcz przeciwnie. W czynności, która polega na zdejmowaniu lakieru, pozbywaniu się go, przydaje się frezarka do paznokci.

Frezarki do paznokci to urządzenia niezbędne w każdym salonie oferującym profesjonalny manicure hybrydowy, jak i w domowym zaciszu, kiedy samodzielnie zajmujemy się swoimi paznokciami. Frezarki do paznokci to sprzęt dobrej jakości, którego zadaniem jest usuwanie lakieru po kilku tygodniach noszenia. Jednak frezarki kosmetyczne nie na tym kończą swoje działanie. Wręcz przeciwnie – zadania profesjonalnej frezarki są różne. Przede wszystkim szlifierka nadaje paznokciom pożądany przez kobietę kształt. Można stworzyć bardziej zaokrąglone paznokcie, przypominające swoim wyglądem orzechy migdałowca. Frezarka świetnie spisuje się w momencie, kiedy oczekujemy paznokci kwadratowych.

Frezarki do paznokci są niezbędne w wielu etapach tworzenia manciure. Pozwala modelować płytkę paznokcia, a ponadto bardzo dokładnie usuwa skórki wokół paznokci. Zaletą tych urządzeń jest także fakt, iż rewelacyjnie radzą sobie ze zrogowaceniami, odciskami oraz skutecznie usuwają zgrubienia powstałe wokół paznokci i nie tylko.

Frezarki do paznokci posiadają różne frezy, dzięki którym można dokonywać rzeczy praktycznie niemożliwych. Decydując się na samodzielną pielęgnację paznokci, warto zwrócić uwagę na to, by zakupić sobie profesjonalną, wysokiej jakości frezarkę do paznokci.

Szlifierka do wygładzania płytki paznokcia

Szlifierka do paznokci to urządzenie wielofunkcyjne, którego zadaniem jest polerowanie paznokci naturalnych, jak i tych dorabianych. Szlifierka to wspaniałe urządzenie do użytku salonu kosmetycznego, jak i użytku domowego. Profesjonalna frezarka pozwala na podpiłowanie nieestetycznych fragmentów paznokci, na dokładne ich wystylizowanie. Profesjonalne frezy tylko w tym pomagają, a można dostać je o różnych kształtach. Szlifierka pozwala usunąć skórki, a ponadto cechują ją niewielkie gabaryty.

Jeśli stoisz przed wyborem swojej pierwszej szlifierki do paznokci, zwróć uwagę na rodzaj frezów, jakie zostały dołączone do kompletu. Warto stawiać na frezy diamentowe, jednak równie dobre są frezy ceramiczne, filcowe, gumowe czy karbidowe. Jeśli jesteś na początku swojej drogi z paznokciami, lepiej, jeśli postawisz na urządzenie o nieco mniejszej mocy. Dzięki temu będziesz w stanie nauczyć się wszelkich technik, bez żadnych niebezpiecznych zdarzeń. Frezarka o małej mocy zupełnie wystarczy w przypadku manicure hybrydowego. Jeśli jednak stawiasz na manicure żelowy czy akrylowy, konieczny jest zakup szlifierki o większej mocy.

Nadawanie kształtu paznokciom – czy szlifierka wystarczy?

Szlifierka to bardzo precyzyjne urządzenie, które jest wielozadaniowe. Służy również do nadawania kształtu paznokciom. Jednak czy jest to jedyne akcesorium wykorzystywane w tej czynności? Oczywiście, że nie. Często też kosmetyczki sięgają po tradycyjne pilniki lub specjalistyczne pilniki w kształcie banana. Są one wykorzystywane dla jeszcze bardziej precyzyjnego nadania kształtu paznokciom. Ich wykorzystanie jest bardzo proste, a cena nieduża, dlatego śmiało można zainwestować w pilniki.

Inne akcesoria do manicure i pedicure

Jeśli kiedykolwiek robiłaś paznokcie w salonie kosmetycznym, z pewnością wiesz, że do manicure potrzebne jest znaczna ilość narzędzi, poza wspomnianą wyżej frezarka czy pilnikami. Przede wszystkim potrzebne są lakiery. Ogromną popularnością cieszą się lakiery hybrydowe marki Semilac, jednak nie są to jedyne istniejące na rynku. Lampy UV do paznokci to kolejny sprzęt, jakiego nie może zabraknąć w Twoim domowym salonie piękności. Dodatkowo warto zainwestować w bazy, top coaty oraz inne narzędzia, takie jak chociażby cążki do skórek. Ponadto sprawdzą się kosmetyki zmiękczające skórki oraz specjalistyczne olejki, których zadaniem jest wygładzenie skóry po zabiegu oraz wiele więcej ciekawych dodatków. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie te komponenty są wręcz niezbędne, by można było mówić o samodzielnie wykonanym manicure jak z salonu.

Leave A Reply

Navigate