6 świetnych sposobów na wykorzystanie starych t-shirtów

Ile starych t-shirtów masz obecnie w swojej szafie? Niektóre z nich mają dziury lub plamy, których nie da się sprać, ale nie wyrzucasz ich ze względu na sentyment? A może od razu pozbywasz się koszulek, które już Ci się nie przydadzą? To najłatwiejsze wyjście, ale niekoniecznie najlepsze. Istnieje mnóstwo sposobów na ponowne wykorzystanie starych t-shirtów!

Sposoby na wykorzystanie starych t-shirtów

1. Torby wielokrotnego użytku

T-shirt możesz przerobić na torbę wielokrotnego użytku – zamiast korzystać z plastikowych. Wystarczy wywinąć koszulkę na lewą stronę, rozłożyć płasko na stole, złożyć na pół (by plecy się ze sobą złączyły), narysować półokrągłą linię odcinającą rękaw i wycięcie na głowę. Wycinamy tę część nożyczkami i zszywamy wycięte miejsca ze sobą. Gotowe!

2. Biżuteria

T-shirty możesz wykorzystać do stworzenia ręcznie robionej biżuterii. W internecie znajdziesz mnóstwo porad DIY.

3. Obrazy

Chodzisz na koncerty i kupujesz t-shirty z logo ulubionego zespołu? Jeśli już ich nie nosisz, wytnij nadruk i włóż do ramki. To świetna pamiątka na lata.

4. Ubrania dla dzieci

Z t-shirtu możesz zrobić śliniaczek, czapkę czy koszulkę dla malucha. Wystarczy odrobina cierpliwości, by stworzyć cuda.

5. Akcesoria dla zwierząt

Z t-shirtów możesz zrobić posłanie dla swojego pupila lub zabawkę.

6. Oddaj t-shirty potrzebującym

Zamiast wyrzucać koszulki, które już na Ciebie nie pasują, oddaj je komuś, kto się z nich ucieszy. Mały akt dobroci może zmienić naprawdę wiele!

Leave A Reply

Navigate