6 rzeczy, które chciałabym wiedzieć, zanim zrobiłam tatuaż

Przedstawiam 6 rzeczy, które chciałabym wiedzieć, zanim zrobiłam tatuaż. Jeśli planujesz wykonane tatuażu, koniecznie sprawdź ten wpis, by wiedzieć, czego się spodziewać. Zrobienie tatuażu to spora odpowiedzialność, bowiem jest to ozdoba na całe życie, dlatego warto jest posiadać wszelką niezbędną wiedzę na temat tej trwałej ozdoby.

6 rzeczy, które chciałabym wiedzieć, zanim zrobiłam tatuaż

Swój pierwszy tatuaż zrobiłam ponad 7 lat temu i chodziłam jeszcze do liceum. Był to napis nadgarstku. Na pomysł wpadłam spontanicznie, tzn. od zawsze podobały mi się tatuaże i wiedziałam, że chcę mieć ich dużo, jednak samo zapisanie się na tatuowanie było kwestią chwili. Tatuaż zrobiłam z siostrą – ona poprzestała na jednym, ja mam ich 20 parę.

Przez cały okres posiadania tatuaży, spotkałam się z różnymi opiniami. Z reguły ludzie dzielą się na 3 grupy: albo nie zauważają tatuaży/nie obchodzą ich, albo nie tolerują, albo myślą, że tatuaże są niesamowite. Prawdopodobnie zetkniesz się z tymi wszystkimi opiniami, dlatego warto przemyśleć decyzje o wykonaniu tatuaży zwłaszcza wtedy, gdy nie jesteś zbytnio odporny psychicznie i czyjaś krytyka może Cię zaboleć. Czego jeszcze możesz się spodziewać?

Posiadanie tatuażu to nic niesamowitego

Jasne, zanim pójdziesz na swój pierwszy tatuaż, emocje sięgają zenitu, wydaje Ci się, że to wielki dzień, świat stanął na głowie, złoty deszcz leje się z nieba. Nie. Znajomi może zauważą nową ozdobę, może zapytają o jej znaczenie, a potem każdy wróci do swojego życia i przestaną zauważać kolejne. Nic się nie zmieni, nie będzie żadnych szalonych konsekwencji, będziesz żyć jak dotychczas.

Zjedz przed tatuowaniem

Przed wykonaniem tatuażu musisz się wyspać, wypocząć i porządnie najeść. Ludzie różnie reagują na ból, a chyba nie chcesz zemdleć w trakcie. Czasami tatuowanie trwa dłużej niż by Ci się wydawało, dlatego zjedz śniadanie.

Ludzie będą pytać co to jest, do czego służy i po co Ci to

Nastaw się psychicznie. Twój tatuaż może nie mieć znaczenia, a i tak ludzie będą doszukiwać się ukrytej filozofii i szatańskiego przesłania. A jeśli Twój tatuaż ma znaczenie, czasami trudno wytłumaczyć obcym ludziom, że właśnie wytatuowałeś sobie całą historię swojego życia, którą niekoniecznie chcesz się dzielić (tzn. możesz to zrobić właśnie tymi słowami, ale gwarantuję, że będą drążyć temat). Skombinuj sobie jakąś dobrą ripostę.

Tatuaż sporo kosztuje

Prawdopodobnie jestem już warta miliony. Jeśli chcesz, by Twój tatuaż był dziełem sztuki (a chcesz, prawda?), to musi on kosztować. Weź pod uwagę fakt, że to coś na całe życie, dlatego nie żałuj pieniędzy.

Tatuaż boli, ale do przeżycia

Oczywiście ból jest uzależniony od miejsca na ciele i jeszcze kilku innych czynników, więc może na pierwszy tatuaż nie wybieraj żeber czy palców (palce bolą najbardziej na świecie, mówię Wam). Warto się pomęczyć kilka minut (godzin), by cieszyć się wymarzoną ozdobą. Po prostu zaciśnij zęby, pooglądaj w trakcie głupoty na YouTube czy coś.

Tatuaże uzależniają

Gwarantuję, że będziesz chcieć więcej. Moja siostra jest wyjątkiem od reguły, ale jak wiadomo wyjątek potwierdza regułę. Nie znam nikogo innego, kto by pozostał przy jednym tatuażu. Już po wyjściu ze studia będziesz planować kolejne.

6 rzeczy, które chciałabym wiedzieć, zanim zrobiłam tatuaż

Leave A Reply

Navigate