6 porad, których nie słuchasz, a powinnaś

Millenialsi często czują się tak, jakby ktoś ich wpuścił do świata dorosłych i kazał radzić sobie na własną rękę. Z jednej strony nasze ego podpowiada nam, że jesteśmy silni, niezależni i nie potrzebujemy pomocy, z drugiej, gdy tylko coś złego się wydarzy, sięgamy po telefon, by zadzwonić do rodziny. Z powodu mediów społecznościowych widzimy tylko pozytywne rzeczy w życiu innych, więc czujemy się tak, jakby problemy dotyczyły wyłącznie nas samych. Oto 6 rad, których powinnyśmy posłuchać!

1. Nikt nie wie jak rozpocząć dorosłe życie

Nie ma instrukcji obsługi tego, jak wkroczyć w dorosłość. Masz prawo czuć się zagubiona. Choć teraz masz tymczasową pracę, nie oznacza to, że za kilka miesięcy nie będziesz pracować w tej wymarzonej. Jesteś w liceum i nie wiesz co robić w życiu? Ono samo podsunie Ci plan. Każdy z nas ma te pytania. 

2. Nikt nie ma setki przyjaciół

Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynasz naukę w liceum, czy jesteś po studiach, mieszkasz w domu, czy co wieczór imprezujesz – nikt z nas nie ma setki przyjaciół. Przeglądając media społecznościowe, może Ci się wydawać, że każdy utrzymuje tysiące relacji, ale tak naprawdę liczą się jedynie ci przyjaciele, którzy z Tobą zostaną. Nie masz się czym przejmować – internetowe relacje nie przetrwają trudnych prób przyjaźni.3. Nie wszyscy są w związkach

Wydaje Ci się, że wszyscy dookoła dobrali się w pary, tylko Ty nie masz nikogo? Głowa do góry, mając dwadzieścia lat, możesz sobie pozwolić na czysty egoizm, odkrywanie swoich pasji, poświęcenie się zabawie. Rób rzeczy dla siebie!

4. Ponieść porażkę to coś normalnego

Dookoła krzyczą motywacyjne hasła, a Ty czujesz, że znowu poniosłaś porażkę? To zupełnie normalne! Podejmij te wszystkie wyzwania z uśmiechem i wykorzystaj je do samorozwoju. Nie poddawaj się dlatego, że utknęłaś w martwym punkcie. Nie rezygnuj ze swoich marzeń – sukces nadejdzie.

5. Wyścig z czasem to głupota

Przestań wierzyć w przekonania, że w wieku 25 lat masz mieć już męża, domek z ogrodem, dziecko i psa. Myślisz sobie, że teraz masz 24 lata, a wykonujesz pracę, której nie lubisz i nawet nie jesteś w związku, więc poniosłaś porażkę. Dla Ciebie też przyjdzie odpowiedni dzień, więc nie oglądaj się na swoich znajomych.

6. Nie myśl o oczekiwaniach

By wieść szczęśliwe i bezstresowe życie, wyeliminuj oczekiwania, które sama sobie stawiasz i zapomnij o tym, czego oczekują od Ciebie inni. Pamiętaj o swoich marzeniach, o tym, co Cię motywuje. Niech inni się wkurzają, gdy osiągniesz sukces w taki sposób, jaki sama chcesz.

Ciesz się chwilą, w której się znajdujesz. Dni szybko miną, a wtedy zorientujesz się, że nie zrobiłaś tysięcy rzeczy, które chciałaś, bo robiłaś to, czego nie lubisz. Ciesz się swoją wolnością, wykorzystaj szanse, które podrzuca Ci los i spełniaj marzenia!

Leave A Reply

Navigate