5 sposobów na piękne fale z Pinteresta

Przedstawiam 5 sposobów na piękne fale z Pinteresta. Która z nas nigdy nie podziwiała idealnych fal na pinach? Naturalne fale wyglądają pięknie zarówno w przypadku długich, jak i krótkich włosów. Kluczowe jest jednak to, jak je ułożyć bez zbędnego wysiłku czy niszczenia włosów? Istnieje kilka przepisów na idealne fale i właśnie dziś Wam je przedstawię.

5 sposobów na piękne fale z Pinteresta

5 sposobów na piękne fale z Pinteresta
Pinterest

Wiele kobiet przeżywa w swoim życiu włosowe rozczarowanie – zbyt krótkie włosy, beznadziejna grzywka, puszące się siano…Eksperymentowanie z fryzurą jest super, jednak niesie za sobą pewne ryzyko. O swoich przygodach pisałam m.in. we wpisie o tym, jak zmyć czarną farbę z włosów. W dzisiejszym poście przedstawiam fryzurę, która nigdy nie wychodzi z mody, wygląda niezwykle dziewczęco i jest łatwa do wykonania – fale. Sprawdzi się niezależnie od długości włosów, jaką posiadasz – dobrze wygląda na długich, jak i krótkich np. long bobie.

#1 Użyj koszulki

Koszulka zamiast ręcznika? Owszem! Po kąpieli załóż na głowę koszulkę, odciśnij większość wody, a następnie włóż włosy w koszulkę i poczekaj chwilę. Pomoże Ci to w utrzymaniu plażowych fal. Dla wzmocnienia efektu możesz użyć sprayu (ja stosuję ten z Got2b).

#2 Zmień kierunek

5 sposobów na piękne fale z Pinteresta
Pinterest

Do wykonania fal stosujesz lokówkę lub prostownicę? Wywijaj pasma w różnych kierunkach, by stworzyć kontrolowany nieład na głowie. Dzięki temu fryzura będzie prezentowała się świetnie, a jednocześnie nie będzie przesadnie perfekcyjna. To idealne rozwiązanie szczególnie wtedy, gdy masz cienkie włosy.

#3 Sześcioetapowy plan na fale

Według jednego z wiodących salonów w Nowym Jorku, jest 6 kroków do uzyskania pięknych fal. Po pierwsze, zastosuj środek chroniący włosy i nałóż piankę do stylizacji. Kolejnym krokiem jest stworzenie warkocza. Trzeci krok do spryskanie warkocza lakierem do włosów lub środkiem teksturującym. Kolejno przejeżdżamy prostownicą po warkoczu (lub warkoczach, jeśli wykonałaś ich więcej). Ponownie spryskujemy lakierem. Ostatnim krokiem jest rozplecenie warkoczy i uformowanie fal opuszkami palców.

#4 Warkocze na sen

5 sposobów na piękne fale z PinterestaJeśli myjesz włosy wieczorem, zapleć warkocze na wilgotnych włosach, a następnie połóż się spać. Możesz przed stworzeniem fryzury użyć pianki lub balsamu do stylizacji. Rano po rozpleceniu warkoczy, będziesz mieć piękne fale.

#5 Ślimaczki

 

Na noc zrób sobie fryzurę niczym księżniczka Leia i połóż się spać. W zależności od potrzeb możesz wykonać od 2 do 10 ślimaczków, jednak trzeba uważać, by nie były one zbyt małe i ciasne. Zwiąż je małymi gumkami lub zabezpiecz wsuwkami.

Jak widać istnieje wiele sposobów na piękne fale z Pinteresta. Niektóre z nich są banalnie proste. Warto przetestować wiele opcji i sprawdzić, która z nich sprawdzi się najlepiej na Twoich włosach. Powodzenia!

Leave A Reply

Navigate