5 sposobów, które pomogą Ci nauczyć się języka obcego

Planujesz podróż za granicę? To świetnie! Wykorzystaj poniższe sposoby, by nauczyć się i przyswoić zwroty w języku obcym, które ułatwią Ci komunikację. Nauka języka obcego wcale nie musi być wyzwaniem. Wystarczy wiedzieć, od czego zacząć i na co postawić, by zobaczyć rezultaty!

Nauka języka obcego

Po pierwsze, załóż dziennik, w którym będziesz opisywać ciekawe historie w obcym języku. Mogą być one krótkie, kilkuzdaniowe, ale bądź w tym regularna. Na początku pewnie będziesz często korzystać ze słownika, ale zobaczysz, że z dnia na dzień będzie Ci coraz łatwiej.

  1. Przyjaciele

Pisz o swoich przyjaciołach. Znasz ich dobrze, więc jesteś w stanie opisywać ich w prosty i zrozumiały sposób. Opowiadanie o znajomych to świetny sposób na naukę podstawowych przymiotników i czasowników. Jeśli jesteś na zaawansowanym poziomie, pisz o ich problemach lub o tym, jak wpłynęli na Twoje życie.

  1. Cele

Opisz 3 cele, które chciałabyś dzisiaj osiągnąć. Możesz je zapisać w krótkich zdaniach, np. zrobić zakupy, iść do fryzjera, opłacić rachunki. To ćwiczenie nie tylko pomoże Ci przyswoić czasowniki, ale także zaplanować dzień.

  1. Przeszłość

To ćwiczenie pomoże Ci opanować czasy przeszłe. Opowiedz, co robiłaś poprzedniego dnia. Na bardziej zaawansowanym poziomie, opisz co spotkało Cię w ostatnim tygodniu, miesiącu lub roku.

  1. Sny

Jeśli pamiętasz swoje sny, zapisz w dzienniku co Ci się śniło. Zacznij od notowania krótkich zdań, by niczego nie zapomnieć. Sny są niezwykle interesującym tematem. Będziesz mogła po czasie do nich powrócić i przeanalizować je.

  1. Weekend

Napisz o tym, co planujesz robić w weekend. To świetny sposób na poćwiczenie czasu przyszłego. Początkujący mogą opisać swoje zajęcia, zaawansowani mogą opisać, jak wyglądałby ich idealny weekend, gdyby byli milionerami.

Pamiętaj, że pisanie to doskonały, kreatywny sposób na poprawę płynności języka obcego. Możesz ustawić stoper i sprawdzać, ile czasu zajmuje Ci to każdego dnia.

Testowaliście któryś ze sposobów? Który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu i po jakim czasie zobaczyliście efekty? Podzielcie się opinią!

Leave A Reply

Navigate