5 modowych trendów z lat 90-tych, które powróciły

Odniesienia do mody lat 80-tych czy 90-tych mogliśmy zobaczyć już w jesiennych kolekcjach w ubiegłym roku. Historia lubi się powtarzać – i to nie tylko na wybiegach. Wystarczy się rozejrzeć, by w najnowszych filmach, teledyskach, na ulicy, zobaczyć styl z tamtych lat. Mnie osobiście bardzo to cieszy, dlatego w dzisiejszym podsumowaniu przygotowałam 5 modowych trendów opartych na modzie z lat 90-tych.

5 modowych trendów z lat 90-tych, które powróciły

 

Hołd dla mistrza – garnitur z ostrymi ramionami

5 modowych trendów z lat 90-tych, które powróciły
Pinterest

Odważne ramiona, ściągnięte talie, plisowane spodnie, klejnoty, kokardy, kapelusze – Marc Jacobs miał to wszystko w swoich kolekcjach z lat 90-tych. Wygląda na to, że obecnie również mistrz inspiruje projektantów. Garnitur z ostrymi ramionami był najmocniejszym trendem lat 80-tych i 90-tych. Chętnie nosiła go Bianca Jagger, Michelle Pfeiffer czy Grace Jones. Obecnie znów wraca do łask – w mocnych kolorach.

Okulary przeciwsłoneczne Wayfarer od Ray-Ban

Niezbędny dodatek nadchodzącego sezonu słonecznego? Bezapelacyjnie okulary Wayfarer Ray-Ban!  Warto je mieć. To w końcu od nich zależy kultowy wygląd The Blues Brothers czy Toma Cruise’a.

Acid wash jeans

5 modowych trendów z lat 90-tych, które powróciły
Pinterest

W dzisiejszych czasach jeansy nosimy zarówno na co dzień, jak i w wersji wieczorowej. Najmodniejsze jeansy sezonu? Acid wash! W latach 90-tych chętnie nosiła je Brenda Walsh – jedna z postaci Beverly Hills 90210.

Żółta krata

Jaskrawożółta krata pojawiła się w kolekcjach Michaela Korsa, Versace i Balenciagi. Skąd ta inspiracja? Od Cher Horowitz, bohaterki serialu “Słodkie kłamstewka” popularnego w latach 90-tych. Postaw na marynarkę lub spódniczkę.

Gotyk

5 modowych trendów z lat 90-tych, które powróciły
Pinterest

Projektanci czerpią z mrocznego, podziemnego świata. Alexander McQueen, Jean-Paul Gaultier Czy Christian Lacroix debiutowali gotyckimi stylizacjami na wybiegach. Kreacje były opisywane jako “haute goth” i były bardzo zróżnicowane – od koronkowych płaszczy aż po garnitury z czarnymi, skórzanymi akcentami. Obecnie Victoria Beckham czy Dita Von Teese łączą piękno i elegancję gotyckiej mody dzięki ciemnym strojom i nieskazitelnemu makijażowi.

Lata 90-te to także czas zabawy, beztroski, optymizmu. To dlatego często do nich powracamy i znów stają się popularne. Po okresie minimalizmu, ludzie znowu chcą się chętnie bawić modą. I słusznie.

 

Leave A Reply

Navigate