4 czerwone kartki w związku, których nie możesz ignorować

Przemoc wobec nastolatków to rodzaj przemocy fizycznej i emocjonalnej wymierzony w partnerów. Według CDC około 1,5 miliona nastolatków rocznie doświadcza przemocy podczas randek.

Czerwone kartki w związku

W społeczeństwie brakuje świadomości, że jest to coraz większy problem. Badania pokazują, że około 80 procent rodziców nie wierzy, że przemoc wobec nastolatków jest prawdziwym problemem. Oto 5 oznak, że Twój nastoletni związek nie jest zdrowy.Pod kontrolą

Toksyczne relacje dotyczą władzy i kontroli. Twój sprawca chce mieć kontrolę nad Twoim życiem. Zawsze stara się sprawić, że poczujesz się bezsilna. Może to obejmować ciągłe sprawdzanie, gdzie jesteś w ciągu dnia, a jeśli nie odpowiadasz, otrzymujesz masowy spam z wiadomościami i połączeniami.

Nieustannie czujesz się opuszczona przez Twojego partnera

Partner powinien cię motywować, a nie zniechęcać. Jeśli twój partner ciągle sprawia, że ​​źle się czujesz, to może być poważny problem. Partnerzy manipulują ofiarą, aby robić, co chcą, nawet jeśli ofiara nie chce. 

Ekstremalna zazdrość

Problem pojawia się, gdy dana osoba zaczyna wykorzystywać swoją zaborczość, by kontrolować Twoje życie. Na przykład, zabraniając Ci spotykać się z przyjaciółmi.

Izolacja

Jeśli czujesz się odizolowana w związku, pojawia się czerwona kartka. Twój partner chce, abyś polegała na nim i sprawia, że będziesz uważać, że ciągle go potrzebujesz. Robi to poprzez powolne trzymanie Cię z daleka od przyjaciół i rodziny, dopóki nie poczujesz, że nie masz nikogo poza nim.

Jeśli znajdziesz się w jednej z tych sytuacji, po prostu wiedz, że nie jesteś sama! Są ludzie, którzy mogą Ci pomóc.

Nikt nie zasługuje na takie nadużycia, bez względu na to, czy uważasz, że jest to twoja wina. Przemoc fizyczna i emocjonalna ze strony partnera może się zdarzyć każdemu bez względu na jej wiek, rasę i status ekonomiczny. Skontaktuj się z darmową infolinią udzielającą pomocy we wszelkich kwestiach związanych z przemocą.

Leave A Reply

Navigate