3 rzeczy, które trzeba rozważyć przed wykonaniem tatuażu

Przedstawiam 3 rzeczy, które trzeba rozważyć przed wykonaniem tatuażu. Planujesz tatuaż? Nie jesteś pewien czy to dobra decyzja? Odpowiedz na 3 pytania zadane w tym wpisie, by wiedzieć, czy tatuaże na pewno są dla Ciebie i czy ta trwała ozdoba na ciele szybko Ci się nie znudzi.

3 rzeczy, które trzeba rozważyć przed wykonaniem tatuażu

Jesteśmy pokoleniem, w którym posiadanie tatuażu stało się czymś normalnym i rzadko bywa szokujące. Tatuaże są odbiciem tego, jacy jesteśmy w środku. To swego rodzaju symbole, które opierają się na naszej indywidualności, wyjątkowości, wartościach, które każdy z nas wybiera samodzielnie.

Tatuaże pozwalają nam być częścią czegoś. Mogą reprezentować naszą rasę, płeć, społeczność, kulturę czy narodowość. Poprzez tatuaże możemy wyrazić miłość do drużyny sportowej, zespołu, książki, filmu.

Przy tym wszystkim należy pamiętać, że tatuaże to ozdoba na całe życie, dlatego istnieje kilka rzeczy, które trzeba rozważyć przed wykonaniem tatuażu (tak samo, jak rozważamy to, czy dany kandydat nadaje się na męża 😜).

Co oznacza dla Ciebie ten tatuaż?

Oczywiście, tatuaż nie musi mieć znaczenia i na siłę nie musisz dopisywać do tego filozofii. Istotne jest to, by dany wzór był dla Ciebie ważny. To, że podoba Ci się dzisiaj, nie oznacza, że będzie Ci się podobać za 10 lat. To dlatego wykonywanie tatuażu ze względu na modę jest jednym z najgorszych pomysłów. Musisz mieć pewność, że nie będzie żadnego powodu, dla którego będziesz żałować wytatuowania danego motywu.

Czy jesteś dumny z tego, co tatuaż oznacza?

Jeśli spojrzysz w lustro lub na swój projekt tatuażu i zobaczysz coś, co reprezentuje to, kim jesteś i w co wierzysz, zrób go.

Czy tatuaż jest odbiciem tego, co czujesz?

Tatuaże nie powinny Cię w żaden sposób ograniczać, a wręcz przeciwnie – poszerzać to, kim już jesteś. Muszą być odbiciem tego, co czujesz od wewnątrz. W przeciwnym wypadku będziesz się z nimi czuć nieswojo, a każdy nieprzychylny komentarz sprawi, że wkrótce będziesz bać się je pokazywać.

Czy warto robić tatuaż?

Patrząc na swoje tatuaże wiem, że są częścią tego, kim jestem. Nie czuje się przez nie lepsza – czuje się sobą. Ludziom nie muszą się podobać, mogą tego nie rozumieć, ważne, że noszę je, bo odzwierciedlają to, kim jestem. Jeśli dla Ciebie dane wzory będą znaczące, opinia innych będzie bez znaczenia.

To, że tatuaże są trwałe, jednych może przerażać. Ja twierdzę, że to zobowiązanie, odwaga, na którą nie każdy umie się zdobyć, by być sobą. To Twoje ciało, dlatego jeśli odpowiesz sobie na powyższe pytania i będziesz wiedzieć, dlaczego chcesz mieć daną ozdobę na ciele, zrób ją, to Twoja decyzja.

3 rzeczy, które trzeba rozważyć przed wykonaniem tatuażu

 

 

Leave A Reply

Navigate