271. Rzeczy do zrobienia w 2016 roku

1

Zamiast tracić czas i energię na ludzi, którzy życzą Ci źle, hejtują bez powodu (czy też z zazdrości, nudów), skup się na tym, co robisz dobrze. Nie musi to być od razu kariera na miarę światową
– zaplanuj swoje małe sukcesy i dąż do ich osiągnięcia. Może to być coś, co zawsze chciałaś/eś robić, ale Twój własny strach Cię ograniczał, zdanie trudnego egzaminu, czy nawet nauczenie się zarządzania czasem i w końcu wygospodarowanie chwili dla siebie tylko na przyjemności. Nie dość, że zrobisz coś dla siebie i będziesz mógł/mogła “odhaczyć” kolejne osiągnięcia, to jeszcze pokażesz innym, że ich hejty masz gdzieś ;).

2

Choć podobno już samo myślenie o celu przybliża nas do jego realizacji, to samo ‘gdybanie’ niewiele da. Zamiast porównywać się z innymi i ciągle myśląc, że nie da się rady – spróbuj. Skoro wcześniej nie wychodziło, widocznie robiliśmy coś źle. Przeanalizujmy wszystko i zacznijmy od nowa. Proszenie o radę, to zwykła rzecz, a z pomocą specjalistów z danej dziedziny, na pewno nie popełnimy błędów i tym razem wyjdzie! Skoro czegoś pragniemy, to dlaczego miałoby się nie udać?

3

Aż za dobrze pamiętam sytuacje, gdy kobiety, przychodząc do sklepu z ubraniami, kupowały hurtowo cały zestaw z manekina… Moda to tylko zabawa i służy wyłącznie do zabawy. Ma służyć nam, nie my jej. Noś przede wszystkim to, co odpowiada Tobie, jest zgodne z Twoją osobowością i przede wszystkim to, w czym jest Ci wygodnie. Chcesz być kolejnym klonem Anny Lewandowskiej w puchowej kurtce? – Ok, ale tylko pod warunkiem, że masz ją dlatego, że odpowiada ona Twojemu stylowi, a nie dlatego, że chodzi w niej Anna Lewandowska i 2/3 miasta :).

4

Powtarzałam to tysiąc razy, ale powtórzę i kolejny, jeśli przekona to choć jedną osobę. Zdrowe jedzenie nie musi być (I NIE JEST) nudne i drogie. Internet jest kopalnią zdrowych i smacznych posiłków. Ze swojej strony mogę polecić ten fanpage i tę grupę – znajdziecie na nich masę inspiracji. Oprócz dobrego samopoczucia i energii, zauważycie zmiany w swojej cerze, włosach, paznokciach. A najprzyjemniejszym ‘efektem ubocznym’ są mniejsze fałdki na brzuchu ;).

5

Ok, łatwo jest znaleźć miliard powodów dziennie, dla których świat Ci się zawalił, pogoda jest beznadziejna i w ogóle nic Ci się nie chce. Każdy tak ma. Ale jestem przekonana, że także każdy z Was może nawet w najgorszym dniu znaleźć powód, by się uśmiechnąć. Ok – pogoda jest beznadziejna i pokrzyżowała Ci plany – trudno, zawsze można posiedzieć w domu pod kocem z kubkiem herbaty i pilotem od TV w ręce, w końcu tak rzadko można mieć czas tylko dla siebie.

6

Obiecuję to sobie co roku, i co roku potem narzekam, że znowu mi nie wyszło. Uwielbiam podróżować samochodem z ulubioną muzyką. “Śpiewam” wtedy do zdarcia gardła i cieszę się jak głupia. Najczęściej jest to jednak trasa Warszawa – dom i odwrotnie. W Anglii poznałam kilka świetnych osób z różnych części Polski i to idealna okazja, by spontanicznie zwiedzić inne miasta, a przy okazji w końcu  zobaczyć się z ludźmi, z którymi spędziło się sporo czasu w niezbyt fajnych okolicznościach, a mimo to potrafiło się śmiać. Spontaniczne działania są najlepsze – niosą za sobą mnóstwo nieoczekiwanych, zabawnych wspomnień :).

A Wy, jakie macie plany na 2016? 🙂
Pamiętajcie, że wszystko jest w Waszej głowie, a marzenia są po to, by je spełniać!

Jeśli potrzebujecie motywacji do zmiany, obejrzyjcie (nawet i po raz kolejny, jeśli za pierwszym nie podziałało :P) mojego vloga: KLIK. W razie pytań, zawsze możecie pisać na maila: karolina.nitka@gmail.com

Powodzenia!

 serce

Leave A Reply

Navigate