10 mitów o tatuażach, w które wierzysz

Istnieje wiele rozpowszechnionych mitów na temat tatuaży. Pora się z nimi zmierzyć i je obalić. Dlaczego funkcjonują? Skąd się wzięły? Przedstawiam 10 mitów o tatuażach, w które (prawdopodobnie) wierzysz.

10 mitów o tatuażach

10 mitów o tatuażach

Mit 1: Przez tatuaż nie znajdziesz pracy

Na ten temat pisałam osobny wpis: tatuaż a praca. W naszym kraju wciąż jest dyskryminacja w miejscu pracy ze względu na posiadane tatuaże, ale zależy to nie tyle od stanowiska, na które aplikujemy, ale od indywidualnego podejścia pracodawcy. Są prawnicy, lekarze, nauczyciele z tatuażami. Tak, i to w naszym kraju!

Mit 2: Tatuaż boli nie do wytrzymania

Ile osób, tyle teorii, ale jedno jest pewne – ból podczas tatuowania jest do zniesienia. Moim rekordem jest wytrzymanie 6 h (!!!) tatuowania bez przerwy, a ze stali nie jestem 😋. Niektórzy w ogóle nie odczuwają bólu podczas robienia tatuażu. Dopóki nie spróbujesz, nie dowiesz się. Przed zrobieniem tatuażu nie warto czytać forów i wypowiedzi innych. To naprawdę bardzo indywidualna kwestia.

Mit 3: Masz tatuaż? Nie możesz się opalać

Jasne, że podczas gojenia nie powinniśmy wystawiać tatuażu na słońce. To dlatego lato nie jest najlepszą porą na jego wykonanie. Po zrobieniu tatuażu, musimy odczekać 3-4 tygodnie, by móc się opalać. Mitem jest jednak to, że wygojonego tatuażu nie można wystawiać na słońce. Pamiętajmy jednak o jego odpowiednim zabezpieczeniu (najlepiej filtrem SPF 50), by cieszyć się intensywnymi kolorami i ostrymi konturami.

Mit 4: Kolorowe tatuaże blakną

Jeżeli odpowiednio zadbamy o tatuaż (nawilżanie, stosowanie filtrów), nie powinien on wyblaknąć. Wykonany dobrej jakości tuszem, wygląda dobrze zarówno tuż po wygojeniu, jak i po upływie dłuższego czasu. To dlatego tak ważne jest odpowiednie wybranie dobrego studia tatuażu.

Mit 5: Tatuaż można wykonać dopiero po ukończeniu 18. roku życia

Tatuaż powinien być przemyślaną decyzją, dlatego nie warto decydować się na niego zbyt wcześnie. Jednak możemy wykonać go przed ukończeniem osiemnastu lat za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.

Mit 6: Tatuażu nie można usunąć

Co prawda mówi się, że tatuaż to ozdoba na całe życie, jednak błędy młodości możemy usunąć. W tym celu możemy wybrać zabieg laserem bądź zabieg chirurgiczny. Niekiedy może pozostać po nich blizna. Zabiegi te są dość kosztowne. Możliwy jest również cover starego tatuażu.

Mit 7: Po wykonaniu tatuażu nie można oddawać krwi

Faktem jest, że przez 6 miesięcy od wykonania tatuażu nie możemy honorowo oddać krwi, jednak nie jest to całkowicie wykluczone. Po upływie pół roku, możemy być honorowymi dawcami.

Mit 8: Tatuaż tymczasowy znika całkowicie

Niestety, nie jest to prawdą. Nawet tymczasowy tatuaż, jeśli jest źle wykonany, może zostać na naszym ciele całe życie. Chcąc zobaczyć, jak tatuaż będzie prezentował się na naszym ciele, musimy sprawdzić osobę, do której się udajemy. Czasami tatuaż może być “tymczasowy” jedynie z nazwy.

Mit 9: Tatuaż goi się bardzo długo

Gojenie się tatuażu zależy od zdolności regeneracyjnych naszej skóry, co jest indywidualną kwestią, jednak czas gojenia wynosi ok. 3 tygodnie.

Mit 10: Cena nie gra roli

W przypadku tatuaży cena ma ogromne znaczenie. Czasami, chcąc zaoszczędzić, decydujemy się na tańszą opcję i tańsze, niekoniecznie profesjonalne, studio. Niektóre ceny w prestiżowych studiach tatuażu mogą być rzeczywiście wygórowane, ale chcąc mieć tatuaż wysokiej jakości, musimy za niego zapłacić niemałą kwotę. Zanim wybierzemy konkretne studio/tatuażystę, przejrzyjmy jego portfolio.

Dodalibyście coś do listy 10 mitów o tatuażach? 👋

 

1 Comment

  1. Są ludzie, którzy sądzą iż po tatuażu nie rosną włosy XD

Leave A Reply

Navigate