328. Wzory tatuaży – jak dbać o tatuaż?

Niecały tydzień temu na moim ciele pojawiły się 3 niewielkie tatuaże. Termin na nie miałam zaklepany już od maja, a z zamiarem zrobienia każdego z nich nosiłam się już ponad rok. Tym razem nie wybrałam wielkich obrazów (na dokończenie rękawa też przyjdzie czas 😃), ale maleństwa, które znaczą dla mnie bardzo wiele. Przy okazji, skoro przechodzę już przez to po raz czternasty, chciałam się podzielić wiedzą, którą zdobyłam u Daniela, jak dbać o świeży tatuaż. W kwestii tatuowania ufam tylko jemu, nie tylko dlatego, że zaraził mnie ogromną pasją, ale stawia przede wszystkim na sterylność, bezpieczeństwo i cudowną atmosferę w pracy. Dzięki niemu, moje tatuaże – nawet ten na palcu, który obchodzi już swoje pięciolecie – nie blakną i wyglądają cały czas tak samo dobrze 😍.

Jak dbać o tatuaż?

tatuaż wzory
Every scar will build my Throne – cytat z utworu „Throne” Bring Me The Horizon

Moje tatuaże są teraz w fazie gojenia, dlatego nie dziwcie się, że wyglądają krzywo, schodzi z nich skóra i w ogóle jest nie tak – dla tych, którzy pierwszą dziarę mają przed sobą, wyjaśniam, że to zupełnie normalne, a zrobienie tatuażu to nic, ważne, jak się potem o niego dba. Z góry uprzedzam, że nie jestem specjalistką, ale wiem, że to, co mówi Daniel, to rzecz święta i tak ma być 😄.
Przede wszystkim, by jak najdłużej cieszyć się zadbanym tatuażem, należy dobrze wybrać studio.
Tatuaż, to coś na całe życie, dlatego nie warto na nim oszczędzać i dziarać się u Sebixa za flaszkę. Po pierwsze – ze względu na estetykę, po drugie, na higienę. Nie bójcie się zadawać pytań tatuatorowi. Jeśli źle znosicie ból, przedyskutujcie z nim to i wybierzcie mniej bolesne miejsce. Sprawdźcie, czy wszystko jest odkażone i dokładnie zabezpieczone. Gdy już wybierzemy studio i umówimy się na termin, przychodzi upragniony dzień – tatuowanie! 💙

 Nie będę wypowiadać się na temat bólu – to sprawa indywidualna, ale jeśli ktoś ma jedynie napis na nadgarstku i mówi Wam, że dziwi się dlaczego wszyscy mówią, że tatuaż boli, to wiedzcie, że nic nie wie o życiu. Sporo moich znajomych dziwiło się, że podczas tatuowania leje się krew. Oczywiście – nie zawsze i nie wszędzie, ale nie przerażajcie się, jest to też normalne. By zmniejszyć krwawienie, nie należy pić alkoholu przed tatuowaniem ani nie przyjmować leków. Dodatkowo, jeśli pijemy alkohol co najmniej 3 dni przed robieniem tatuażu, może być on wyblakły ze względu na wypływanie tuszu z powrotem na powierzchnię. Nie wolno też się opalać – zarówno na słońcu, jak i w solarium. krawienie tatuaż

heksagram unikursalny - Thelema
heksagram unikursalny – Thelema

Jak dbać o tatuaż: Co zatem należy zrobić?

Przede wszystkim – wyspać się i zjeść. Warto założyć także ubranie, które ułatwi tatuatorowi dostanie się do miejsca, w którym ma być tatuaż. Po zabiegu, zakrywamy tatuaż opatrunkiem (powinien zrobić to tatuator na miejscu). Opatrunek (folię) trzymamy ok. 3 h, później zalecane jest dopuszczanie powietrza do tatuażu i smarowanie go maścią – sama używam Bepanthen krem lub Alantan krem, ale zdecydowanie bardziej polecam ten pierwszy. Do większych tatuaży polecam Easy tattoo bądź Dermalize. Tatuaż codziennie przemywamy i chronimy przed słońcem. Nie zdejmujemy samodzielnie strupków itp. Dajemy im czas, by odpadły same 😋. Na czas gojenia rezygnujemy z pływania, sauny, wybieramy prysznic zamiast moczenia się w wannie. Ja przez pierwszy tydzień przed prysznicem zabezpieczam tatuaże folią, by zbytnio ich nie moczyć, ani nie narażać na kontakt z płynami czy szamponami. Nie przerażajmy się, gdy w czasie gojenia tatuaże nieco zbledną, czy będzie wydobywać się z nich „jakaś ciecz”, wszystko wróci do normy po wygojeniu.

Unalome tattoo - oznacza ochronę, błogosławieństwo, drogę do oświecenia
Unalome tattoo – oznacza ochronę, błogosławieństwo, drogę do oświecenia

To, jak będzie wyglądał Wasz tatuaż, zależy wyłącznie od Was, dlatego nie zapominajmy o jego codziennej pielęgnacji – nie tylko podczas gojenia! Zawsze powinniśmy mieć przy sobie kremy z filtrem czy balsamy nawilżające 😌.

 

Leave A Reply

Navigate